Bademcik Ameliyatı Oldum

11 Temmuz 2018 (Çarşamba) - 9:21 - Ufuk ÇINAR

Evet evet, geçtiğimiz günlerde Ölmezsem Yaşarım dediğim yazıdan sonra durumumun kötü olmasından ötürü Can Hastanesi ile görüştüm. İşini iyi yaptığını öğrendim KBB uzmanı Kazım Bey ile anlaştık ve ertesi gün için ameliyat tarihini verdi. Dün ameliyatımı oldum ve bugün her ne kadar iyi görünsem de içim resmen kan ağlıyor.

Dün sabah 8’de Can Hastanesi’ne gidip kan örneklerimi falan verdim. 11 civarı ise ameliyata götürülmem için sedyemi getirdiler. Kafamda aksiyon kamerası olsaydı da gösterebilseydim keşke. Bildiğiniz kurbanlık koyun gibiydim, ameliyathanelerin önüne geldiğimde içeriden bir sedye üzerinde en fazla 5-6 yaşlarında bir kız çocuğu çıkartıldı. Onu görünce kesinlikle dedim korku filmi gibi.. Keşke kameram yanımda olsaydı. İçerideki hemşirelerle bir iki dakika atanma atanmama muhabbeti yaparken gözlerimi bir açtım ki odamdayım. Kimse bana 10’dan geriye say, bak birazdan uyucaksın demedi, ben bunu kabul etmiyorum! Lap diye uyudum, ameliyatım yapıldı sonra odamdaydım. Odaya geldikten sonra öğrendim ki bu ameliyat normalde en fazla yarım saat sürerken benimkisi 1.5 saat kadar sürerek rekora imza atmış. Doktorun söylediğine göre çok kötü bir durumdaymışım aslında, normalde dikiş atılmazmış ama bana epey atmış doktor. Olayı dramatize etmiyorum, cidden kötüymüşüm de haberim yokmuş meğersem. Neyse işte, Kazım Bey’in dediğine göre 10 gün sonra kendime gelebildiğimde yeniden doğmuş gibi hissedecekmişim. Hadi inşallah…

Dipnot: Bademciklerim alındığı sırada geniz etime de el atılmış, yani yaklaşık 5 kg et bıraktım masada.

Güncelleme: Bugün ameliyatın ardından geçen 2. gün. Şuana kadar tüketebildiğim tek şey biraz dondurma ve birazcık su. 2 gündür tükettiğim su miktarı yarım litreyi geçmez. Diyetime göre yarından itibaren rafadan yumurta yiyebilirmişim fakat şuanki duruma bakılırsa böyle bir şey mümkün değil gibi. Boğazlarım şiştiğinden beri (1.5 aydır) toplam 8 kg verdim, ameliyat olduğumdan beri verdiğim ise 1.5 kg. 67 ile girdim bugün 65.5 çıkıyorum. Sanırım sağlığıma kavuştuğumda 60 kg ortalamasında olurum.

Önceki yazım: Özlenen krallığın özenti kraliçeleri

Yorum gönder