Bankamıza Hoşgeldiniz

3 Eylül 2018 (Pazartesi) - 18:23 - Ufuk ÇINAR

Kimdi Ufuk Çınar veya neydi Ufuk Çınar’ı anlamak? Ben bunları defalarca yazdım, binlerce kez söyledim. Hala anlayamadıysanız, tebrikler, tertemiz bir gerizekalısınız. Evet evet, ünlem yok, gerçek anlamda söyledim.
Bir örnekle özetleyeyim durumu sizlere, belki birazcık anlarsınız. Bankayla çalışan bir bireysiniz, banka size kredi açmış ama siz taksitlerini zamanında ve miktarında yatırmamışsınız. Yani size yapılan yatırıma ihanet etmiş, sözünüzde durmamışsınız. Gel zaman git zaman, banka kredi notu ekside olanları affetme kararı almış. Sonra siz bu bankaya tekrar gelmişsiniz, sizi nasıl karşılar? Kredi puanı sıfır olan bir insandan bile aşağılardasınız ve kendinizi affettirmeniz gerekir değil mi? Birazcık aklını kullanan insanlar bunun böyle olacağını bilir. O bankanın size tahammül sınırı olmayacağını, en küçük hatanızda kapının dışına iteceğini bilirsiniz yani birazcık aklınızı kullanıyorsanız. Ama kullanmayıp, “He he, banka kapılarını bana tekrar açtı.” diye lap diye girerseniz içeri, normal bir birey gibi takılırsanız ben size söyleyeyim, bankanız aptal yöneticiler tarafından yönetilmiyorsa ki biz “Bay Evet” filmindeki gibi bir dünyada yaşamıyoruz, sizi kapının dışına atarlar, kapıları da kapatırlar. Sonra diğer müşterilere dönerler çünkü onların potansiyeli sizden kat be kat iyidir.

Şimdi gelelim yine Ufuk’a, Çınar’a…

Beni bir banka yöneticisi olarak düşünebilirsiniz, insanlara yüksek krediler açabilen, kredileri zamanında ödemediğinde bir kenara yazan ve gerektiğinde kara listeye alabilen. Her ne kadar eski müşterilerine karşı duygusal bir bağ kursa da bankayı batıracağını düşündüğü insanları uzaklaştırabilen. Bu şey değil miydi? Ufuk ÇINAR’ı Anlamak? Evet evet oydu, söz uçar yazı kalır dedik, bir kulaktan girip diğerinden çıkmış anlaşılan.

Önceki yazım: İkinci Bahar

Yorum gönder