Bir insanı neden seversiniz?

8 Nisan 2018 (Pazar) - 0:18 - Ufuk ÇINAR

Bir insanı neden seversiniz? İyi davranış, iyi insan anlamında değil. Bir insana neden aşık olursunuzun muadili olan soruyu soruyorum size, bir insanı neden seversiniz? Tonlarca cevabı olduğu gibi bazen de hiç cevabı yoktur bu sorunun. Eğer tonlarca cevabınız varsa, büyük ihtimal doğru bir sevda denizinde kulaç atıyorsunuzdur, pek fazla cevabınız yok ise eğer, büyük ihtimal attığınız her kulaç sizi dibe çekiyordur ve aslında sevda denizi değil Aşk Körü Bataklığı’ndasınızdır ve fark edemiyorsunuzdur.

Çoğu aşık Aşk Körü Bataklığı’na bir şekilde düşmüştür, düşmeyenler ise aşkının kıymetini iyi bilmelidir ki okyanusunu çamur havuzuna çevirmesin.

Sorumuza gelelim, daha doğrusu sorumuzun bendeki cevaplarına. Çünkü diye başlamak istiyorum cevabıma. Çünkü; güzeldir, seversiniz. Çok ateşlidir, seversiniz. Size kur yapıyordur, seversiniz. Sevilmeye ihtiyacınız vardır, seversiniz. Ağlamak için omuz lazımdır, seversiniz. Zengindir, seversiniz. Yeşil gözlüdür, seversiniz. Şişmandır veya zayıf, seversiniz. İğrenç bir esprinize gülmüştür, seversiniz. Hatta bazen sadece sevmek için, seversiniz. Peki ya bu saydıklarım size çok boktan geldi mi? Gelmediyse büyük ihtimal Aşk Körü Plajı’nda dolaşıyorsunuzdur ve bir zaman sonra bataklığa girmiş olacaksınız. Ama boktan geldiyse; zekidir, seversiniz. Güzel gülüyordur, seversiniz. Bir şey anlatırken jesti mimiği hoşunuza gider, seversiniz. Aynı telde ötüyorsunuzdur, seversiniz. Düşüncelidir, seversiniz. Kültürlüdür, seversiniz. Her kelimesi ilmek ilmek işlenmiş pamuk tanesi gibidir, seversiniz. Bu saydıklarım size saçma mı geldi? Lütfen Aşk Körü Plajını’za siktirip gidiniz efendim, sevmek ateşli geceler değildir, yeşil göz, ince bel, dolgun göğüs veya boktan esprinize güldü diye hissedebileceğiniz bir duygu değildir.

Önceki yazım: Hayallerin Peşinde

Yorum gönder