Günaydın Meselesi, Youtube, Format

27 Mayıs 2018 (Pazar) - 11:36 - Ufuk ÇINAR

3 konudan bahsedeceğim bugün, normalde tek konu üzerine yazdığımı bilirsiniz. Bu 3 konu da öyle önemli şeyler değil, aklıma geldiği için yazıyorum.. Günaydın meselesi, adım adım YouTube’a ve format ve problemlerin küçük çözümleri.. Bu şekilde sıraladım farklı şekilde devam edeyim.

YouTube..

Yazılarım artık tuhaflaşmaya başladı, daha önceden de aklımda vardı ve hatta biraz da uyguladım. Video Blog olayı, yazılarımı bazen yazmak zor geliyor ya da daha eğlenceli hale getirmek için aralara bir şeyler (video, fotoğraf) serpiştirmem gerekiyor, bunun için de en iyi merci video oluyor. Ayrıca yakın zamanda farklı bir projeye de giriş yapıcam. Bir YouTube kanalı ve trafik.. Öyle motovlog değil ama, biraz daha farklı bir konsept.. Şimdilik bu kadarını bilin yeter..

Günaydın meselesi..

Öncelikle bu mesele şuan için hayatımda yok, yani “Ben değil de bir arkadaşım için..” muhabbeti ciddi anlamda yok ama elbet bir gün yaşarım. Bir gün yaşama ihtimalime veya daha önceden yaşanmışlıklarımdan dolayı yazma gereği duydum. Sevgili ergen arkadaşlarım, sevgiliniz uyandığında size “Günaydın..” mesajı atmadı diye tartışmayın. Çünkü “Günaydın.” kelimesi uyanmış olan insana denir. Yataktan kalktığında yanında uyuyan insana “Günaydın.” der misin? Demezsin, dersen de karşındaki kişinin karakterine bağlı farklı yanıtlar alabilirsin, mesela “Kalk s*ktir git şurdan ne günü ne ayı, uyuyorum burda yaaağğğğ..” gibi. O yüzden siz uyandığınızda karşınızdaki kişiye uyandığınızı belirtirseniz “Günaydın” lafını duyarsınız. Ama siz uyurken karşıdaki uyanmış ve bana günaydın mesajı atmamış, kavga kavga kavga modlarına girmeyin.

Format..

Bugün 2 yıldır format atmadığım bilgisayarıma format attım, dün gece beni çıldırtan bilgisayar şuan resmen bana kur yapıyor, “Titret beni, şu programları yükle, performansımı göstermek istiyorum sana” falan filan. Format attıktan sonra ise dokunmatik yüzeyi (touchpad) çalışmadı. Bilgisayar kurdu olan ben 1.5 saat çözmeye uğraştım. Sürücülerini kurdum, Windows dosyalarını kurcaladım ama olmadı. En sonunda sadece 800kb’lık bir dosya (1 müzik dosyasının yaklaşık 6’da 1’i kadar) işimi halletti. O an fark ettim, olay aslında küçük ama çözüme kavuşulamadığında büyüyüp bazı şeyleri gözden çıkarmanıza sebep olabilir (ben bilgisayarı tekrar formatlamayı düşündüm), bu gibi durumlarda biraz sakin kalıp çözümü güzelce araştırmanız gerekir ki rahatlıkla çözün.

Sanırım ilk defa bir yazıda farklı ve birbirinden bağımsız konuları ele aldım… Yazının öyle altta yatan bir anlamı yok, sadece konuşmak için…

Önceki yazım: Gözyaşı

1 Yorum

Yorum gönder