Ufuk ÇINAR’ı anlamak

17 Eylül 2015 (Perşembe) - 10:24 - Ufuk ÇINAR

Ufuk ÇINAR olmak hem olgunluk hem çocukluk işidir. Kısacası denge işidir, akıl işidir, yani zor iştir.

Normal insanların hepsi tektir. Tek şekilde düşünür tek şekilde yaşarlar. Ya mantık önemlidir ya da duygular. Kimse ikisini birden savunamaz, savunsa da kazanamaz.

Ufuk ÇINAR ise bunu net olarak yapar. Çünkü Ufuk ÇINAR tek kişi değildir. Ufuk ÇINAR çoktur. Öfkelendiğinde intikam almak için aklınıza gelmeyecek şeyler yapabilir Ufuk ÇINAR. Ama aynı zamanda aklınıza gelmeyecek iyilikleri de yapabilir.

Çünkü Ufuk ÇINAR tek kişi değildir.

Ufuk ÇINAR’ı anlamak için zeki, uyumlu ve bir o kadar çevik ruhlu olmalısınız. Çünkü Ufuk ÇINAR kırar. Kırılmayacak kadar sağlamsanız Ufuk ÇINAR’ı bi’ nebze anlayabilirsiniz. Tabii o da küçük bi’ ihtimal.

Ufuk ÇINAR hem zor hem de çok kolaydır. Sevmediği davranışları sergilerseniz sizden aniden soğur., vakti zamanında gönlünü almazsanız o soğukluğu ancak ılıtabilirsiniz zamanla. Eğer ki çok çabalayıp yine de alamazsanız gönlünü merak etmeyin, Ufuk ÇINAR sizi çoktan affetmiştir aslında. Ufuk ÇINAR onunla uyumlu olan insanlar için çok kolaydır. Hele ki onu mutlu eden bir insanı taç yapar, başında taşır ve asla utanmaz. Ufuk ÇINAR’ın gönlü kolay kırılır, zor alınır.

Ufuk ÇINAR kimse gibi değildir. Zaten kendisi de tek değildir.

Karakteri belirli bir isimle nitelenmesede özü sözü birdir. Dediğim dediktir her zaman, ama salak ve inatçı değildir. Eğer ki sizin düşünceniz onunkinden daha doğruysa o da doğrusunu değiştirir. Çünkü Ufuk ÇINAR realisttir. Tabi onun doğrusunu değiştirmek için karşısındaki onunla uyumlu olmalıdır. Karşısındakinin doğrusunu dinlerken bir yanlış sezerse devamını getirtmez, doğrusu değişecekse pürüzsüz olmalıdır. Bu yüzden karşısındaki insan hem sabırlı, hem iknakâr olmalı hem de kırılgan olmamalıdır. Yani biraz olgun olması Ufuk ÇINAR’la çok iyi geçinmesi için yeterlidir. Çünkü Ufuk ÇINAR’ın doğrularını değiştirmek hiçte kolay değildir, ama elbet ki değişir.

Kısacası Ufuk ÇINAR iyidir, hem de en iyisi. Kötüdür, hem de en beteri. Saygılı ve efendi olduğu kadar kaba ve şımarıktır. Yokluktan gelmesine rağmen varlıkta büyütülmüştür Ufuk ÇINAR. Kendisi her şeyin en iyisini ister, karşısındakine müsaade etmez. Çünkü bilir ki herkes aynı olmalı, bir şeyi hak etmediyse mükâfatlandırılmamalı. Kıssadan hissesi Padişah’ın evladı olsa hiçbir şeyi hk etmeden elde etmemeli insan.

Ufuk ÇINAR’ı kimse böyle büyütmese de, o her zaman böyle büyümüştür.

Aslına bakarsanız Ufuk ÇINAR cümlelere sığmayacak kadar derindir. Herkes göl veya deniz iken, o okyanustur.

O Ufuk’tur, o ÇINAR’dır ve bunu herkes söyleyemez.

 

Önceki yazım: İyi yakındım valla.

1 Yorum

Yorum gönder